Przejdź do treści

Aktualności

30 Grudzień 2014 o 11:11

Mikołajki w teatrze

3 grudnia uczniowie klasy I i III SP oraz dzieci przedszkolne wybrali się do Teatru Dramatycznego im. A. Mickiewicza w Częstochowie na spektakl ,,Kopciuszek’’.
Niemal każdy zna opowieść o mądrym Kopciuszku, przystojnym Księciu, dobrej wróżce, złośliwych siostrach i złej macosze. Wersja ,,Kopciuszka’’ - według tekstu braci Grimm - a przygotowana przez częstochowski teatr została nieco uwspółcześniona. I co ciekawe – nie pojawiła się w niej zła macocha. Widzowie spotkali się za to z sympatycznym szczurem, który w tej historii odegrał niebagatelną rolę. Pośredniczy on bowiem między realnym światem i światem wróżki. Nie zabrakło – jak to w bajkach bywa – magii, pięknych sukien i piosenek.
Wszystko to sprawiło, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały historię Kopciuszka.
Po spektaklu na scenie oraz w kuluarach teatru pojawili się Mikołaje, którzy wręczali dzieciom prezenty przygotowane wcześniej przez rodziców.
Wyjazd uczniom zorganizowały nauczycielki – Maria Wołczyk, Krystyna Badora, Iwona Maj i Barbara Cierniak.
2rmv 30 12 2014
p9wx 30 12 2014
yhp5 30 12 2014
4dq4 30 12 2014
970j 30 12 2014
cv7n 30 12 2014
2 Grudzień 2014 o 11:38

Wieczór Anrzejkowy

27 listopada Samorząd Uczniowski pod opieką Agnieszki Jakubowskiej zorganizował Andrzejkowy Wieczór Wróżb. Gimnazjaliści bardzo zaangażowali się w organizację tej imprezy, którą przygotowali z myślą również o najmłodszych uczestnikach życia szkolnego.Największą atrakcją były oczywiście wróżby, które przeprowadziły: Weronika Klabisz, Daria Jakubowska, Agata Drożdżyńska,Sonia Pijet. Za działanie sklepiku odpowiadały: Paulina Kaczmarzyk i Magdalena Zając, natomiast oprawą muzyczno-świetlną zajmowali się Mateusz Krawczyk, Karol Kamiński, Marek Cierniak(wypożyczenie świateł). Wszystkim uczestnikom zabawy towarzyszył wyśmienity humor, każdy był bardzo ciekaw tego, co go czeka w przyszłości, dlatego chętnie korzystano z lania wosku itp. Tańce trwały do godziny 20.30 , tegoroczne Andrzejki będziemy długo wspominać.


k00y 02 12 2014
8tff 02 12 2014
komw 02 12 2014
r9uo 02 12 2014
waj8 02 12 2014
28 Listopad 2014 o 10:38

Udany występ gimnazjalistów z Hutek !

27 listopada 2014r. w naszej szkole miał miejsce kolejny Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Konopiska. W rywalizacji wzięły udział 4 drużyny ze szkół naszego powiatu, tj. Aleksandrii, Poczesnej, Starczy i Hutek. Mecze były naprawdę zacięte i emocjonujące. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej I miejsce zajęło Gimnazjum w Starczy, II miejsce Gimnazjum w Hutkach, III miejsce Gimnazjum w Poczesnej i IV – Gimnazjum w Aleksandrii. Przyznano również statuetki indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju z kontem 13 strzelonych bramek został uczeń z Gimnazjum w Hutkach – Marek Cierniak, najlepszym bramkarzem – Ernest Heryk ze Starczy i najlepszym zawodnikiem – Daniel Błaszczyk również ze Starczy.
Chłopcom serdecznie gratulujemy!!!! Skład drużyny z Hutek: Mateusz Krawczyk ( bramkarz), Marek Cierniak, Jakub Berghausen, Oskar Ceglarek, Łukasz Masłoń, Karol Kamiński. Opiekun : Aneta Krząpa.

57i3 28 11 2014
kqyo 28 11 2014
oxjd 28 11 2014
1ndr 28 11 2014
mham 28 11 2014
2tz2 28 11 2014
j8bp 28 11 2014
iz68 28 11 2014
mr9f 28 11 2014
9wds 28 11 2014
21 Listopad 2014 o 12:18

Spotkanie z aktorem- Michałem Kulą


W środę 19 listopada 2014 roku gimnazjaliści spotkali się z aktorem Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie panem Michałem Kulą , który znany jest ze swoich ról teatralnych w przedstawieniach tj. ,,Henryk IV”, ,, Balladyna”, ,, Antygona” czy ,, Iwona księżniczka Burgunda”. Mogliśmy go również oglądać w filmach : ,,PITBULL” , gdzie grał naczelnika wydziału- Barszczyka, ,,Plebania”, ,,Na wspólnej” i wielu innych. Pan Michał jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze , aktor barwnie opowiadał o tajnikach pracy aktorskiej, dawał wskazówki młodzieży , jak radzić sobie ze stresem przed występem. Uczniowie zadali wiele pytań dotyczących między innymi najtrudniejszych ról, najdziwniejszej charakteryzacji oraz sposobów przygotowania się do roli. Na wszystkie pytania pan Michał odpowiadał bardzo chętnie , swoje odpowiedzi wzbogacał o liczne anegdoty , co bardzo podobało się gimnazjalistom.
Młodzież po spotkaniu zrozumiała, że bycie aktorem ma wiele blasków i cieni , szczególną uwagę zwrócili na to , że praca ta jest bardzo ciężka i wyczerpująca , wymaga wiele zaangażowania i poświęceń. Dostrzegli również różnicę między aktorstwem teatralnym a filmowym. Podsumowując należy powiedzieć , że spotkanie było bardzo pouczającą i nietypową lekcją.
j5xu 21 11 2014
hva9 21 11 2014
b59y 21 11 2014
gord 21 11 2014
21 Listopad 2014 o 11:59

„Cała polska czyta dzieciom”

Już drugi rok nasza szkoła jest członkiem Fundacji ,,Cała Polska czyta dzieciom’’.
Fundacja ,,ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom’’ została założona w grudniu 1998r. przez Irenę Koźmińską. Celem Fundacji jest wspieranie rozwoju emocjonalnego, psychicznego, umysłowego oraz moralnego dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne i promocyjne.
Kampania ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ skierowana jest głównie do rodziców. Jednak wielu rodziców nie znajduje czasu ani motywacji, by dzieciom czytać. Dlatego też w ramach Kampanii powstały programy ,,Czytające szkoły’’ i ,,Czytające przedszkola’’. Istotą programu jest codzienne czytanie uczniom dla przyjemności. Jest to sprawdzony sposób na zainteresowanie dzieci książką, rozbudzanie potrzeby czytania, wychowanie czytelników. Czytelnicy – osoby, którzy dużo czytają – lepiej radzą sobie z nauką, pracą zawodową i z wyzwaniami życia.
19 listopada 2014r. w ramach programu ,,Czytające szkoły’’ i ,,Czytające przedszkola’’ gościliśmy w naszej szkole znanego aktora Teatru Dramatycznego w Częstochowie – pana Michała Kulę. Aktor na spotkaniu z uczniami klasy I, III i przedszkolakami czytał utwór Jana Brzechwy ,,Pchła Szachrajka’’. Mistrzowska interpretacja tekstu bajki zachwyciła małych słuchaczy. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali kolejnych psot tytułowej Pchły. Chwile skupienia przerywane były wybuchami śmiechu.
Pan Michał Kula nagrodzony został przez dzieci gromkimi brawami oraz zaproszony już na kolejne spotkania. Koordynatorem programu w ZSP Hutki jest Krystyna Badora.
iarz 21 11 2014
vz4e 21 11 2014
nity 21 11 2014
3ogn 21 11 2014
21 Listopad 2014 o 11:47

Zajęcia kulinarne dla dzieci

12 listopada w naszej szkole zorganizowane zostało wspólne gotowanie uczniów klasy I i III SP oraz dzieci przedszkolnych pod opieką swoich wychowawczyń: Krystyna Badory, Marii Wołczyk i Iwony Maj. Uwielbiamy dary natury oraz niebanalne zastosowanie produktów. Stawiamy na smak i wyjątkowość.
Jesień w tym roku była piękna, więc w ogródkach dynie obrodziły. Postanowiłyśmy wykorzystać je do przygotowania smacznej zupy.
Oto przepis:
- oczywiście wielka dynia,
- wywar warzywny,
- jogurt naturalny lub śmietanka,
- czosnek, oliwa
-imbir lub gałka muszkatołowa do smaku.
Wykonanie:
Czosnek posiekać, przesmażyć na oliwie, dodać pokrojona w kostkę dynię. Zalać wywarem warzywnym. Gotować pod przykryciem ok. 40 minut. Całość zmiksować na gładki krem. Doprawić do smaku solą, gałką muszkatołową lub imbirem. Wlać śmietankę lub jogurt. Można posypać posiekaną pietruszką lub szczypiorkiem.
Zupa ma piękny pomarańczowo-złoty kolor i przekona każdego małego niejadka do skosztowania.

qkxe 21 11 2014
lw58 21 11 2014
s4dm 21 11 2014
36jt 21 11 2014

Tablica ważnych informacji

Tygodniowy jadłospis

Tygodniowy jadłospis znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Egzaminy ósmoklasisty

Informacje dotyczące EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Zajęcia lekcyjne

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15.

Informacje o szkołach ponadpodstawowych

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach:

www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.

Dodatkowe dni wolne od zajęć

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow. w roku szkolnym 2025/2026

10 listopada 2025r., 2 i 5 stycznia 2026r., 2 maja 2025r., 11-13 maja 2026r., 5 czerwca 2026r., 22 czerwca 2026r.

Dobrowolne ubezpieczenie

Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Stawka żywieniowa

Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2025/2026

Przedszkole:
Śniadanie - 3,00 zł
Obiad-5,50 zł
Podwieczorek-3,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-6,00zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669

Standardy Ochrony Małoletnich

Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Dzwonki szkolne

LekcjaGodziny
18:15 - 9:00
29:10 - 9:55
310:05 - 10:50
411:00 - 11:45
512:00 - 12:45
613:00 - 13:45
713:55 - 14:40
814:50 - 15:35

Kalendarz wydarzeń

Brak wpisów w tej sekcji.

Współpraca