Przejdź do treści

Aktualności

16 Styczeń 2015 o 12:13

VI MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

VI MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO
POD PATRONATEM DYREKTORA DELEGATURY KURATORIUM OŚWIATY
W CZĘSTOCHOWIE MGR MAŁGORZATY DESKI– ETAP POWIATOWY

16 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbył się VI Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego, zorganizowany przez mgr Małgorzatę Świeżą. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań językiem sąsiadów, poszerzenie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych, rozwijanie uzdolnień uczniów, wzbogacenie i doskonalenie form pracy z uczniem zdolnym. Konkurs otwarła Pani Dyrektor ZSP w Hutkach mgr Tamara Gwóźdź. W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkół powiatu częstochowskiego i lublinieckiego: Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie, Gimnazjum w Poczesnej, Gimnazjum z Kamienicy Polskiej, Gimnazjum w Boronowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Hutkach, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Aleksandrii, Gimnazjum w Blachowni oraz Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Konopiskach. Miejsce I zajęła uczennica Gimnazjum w Poczesnej Julia Nems, II miejsce równocześnie zajęły uczennice Gimnazjum w Hutkach Weronika Klabisz oraz uczennica Gimnazjum w Koszęcinie Ester Mik. III miejsce zajął uczeń Gimnazjum Boronowie Paweł Kożuch. Komisja konkursowa ze względu na wysoki poziom wiedzy uczniów postanowiła przyznać również wyróżnienia dla 3 uczniów: Adrianny Konarskiej z Gimnazjum w Blachowni, Julii Dusiel z Gimnazjum w Kamienicy Polskiej oraz Julii Siwy z Gimnazjum w Koszęcinie. Nagrody do konkursu zostały ufundowane przez Instytut Goethego w Krakowie oraz Kręgielnię „Metro” w Aleksandrii. Serdecznie dziękujemy!
Małgorzata Świeża

um4v 16 01 2015
fx8f 16 01 2015
b4ei 16 01 2015
rf6c 16 01 2015
14 Styczeń 2015 o 11:16

XXIII Finał WOŚP w Gminie Konopiska

XXIII FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI.
Tegoroczny Finał WOŚP świętowaliśmy w nawiązaniu do hasła: „SZACUNEK” –DLA PODTRZYMANIA WYSOKICH STANDARDÓW LECZENIA DZIECI NA ODDZIALACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”.
11 595 zł – to wstępna kwota zebrana przez Gminę Konopiska podczas XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 11 stycznia 2015r.w Gminnej Hali Sportowej. Jednocześnie przypominamy, że do dnia 22.01.2015r. trwa aukcja koszulki Kuby Błaszczykowskiego - Kapitana Reprezentacji RP w piłce nożnej - z autografem. http://aukcje.wosp.org.pl/koszulka-z-autografem-jakuba-blaszczykowskiego-i12 91654 Cena wyjściowa 200 zł.
Z aukcji, którą poprowadziły: Iwona Lisek dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach oraz Tamara Gwóźdź -dyrektor ZSP Hutki– zebrano kwotę 3750 zł. Tu wielkie podziękowania dla nabywców przedmiotów przeznaczonych na aukcje, szczególnie Jerzemu Żurkowi-Wójtowi Gminy Konopiska, Krzysztofowi Słubikowi, Michałowi Jastrząbkowi oraz Andrzejowi Miedzińskiemu , którzy wielokrotnie przystępując do aukcji pokazali wielkie serce.
Ze sprzedaży gorących napojów oraz ciast przekazanych przez członkinie KGW Gminy Konopiska zebrano kwotę 760 zł. W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszyło się „Koło fortuny WOŚP”, dzięki któremu pozyskaliśmy 770zł. Do puszek wolontariuszy powędrowało 6315 zł + 12,40 euro.
Dla porównania z XXII Finału WOŚP pozyskaliśmy łączną kwotę 9448,93 zł.
W części artystycznej przed widownią zaprezentowali się: dzieci przedszkolne oraz uczniowie wszystkich publicznych placówek oświatowych działających na terenie Gminy Konopiska, Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska, Zespół Konopielki, Kamil Pietrzak- Leśniaki, Zespoły „Mała Afera” i „Afera”, „Walentynki” , „Barbórki”, Orkiestra Dęta OSP Konopiska wraz z Mażoretkami „SZYK”, Krystian Bączyński- magik, Studio Tańca HIT THE FLOOR oraz Zespół „Szkoła Rocka” z Żarek Letnisko
Na zakończenie Finału odpalono tradycyjne „Światełko do nieba”.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, bez pomocy których nie moglibyśmy przeprowadzić tegorocznej aukcji!
Z całego serca dziękujemy:
- p. Michałowi Jastrząbek „Kuźnia Pałysz”,
- p. Andrzejowi Miedzińskiemu - Zakładowi Stolarskiemu Andrzej Miedziński,
- Zakładom Mięsnym „Aleksandria”
- p. Włodzimierzowi Cichoniowi – BS Konopiska,
- p. Marcinowi Kowalskiemu – GCKiR,
- Kwiaciarni Lirata – Konopiska,
-p. Iwonie Rohde- PHU STRANSPAL,
- „KUCHNI SMAKU”,
-Restauracji „MŁYN ZYGMUNTA“
- Aptekom z terenu Gminy Konopiska,
- p. Joannie Nalewajce – mieszkance Gminy Konopiska,
- p. Henryce Zuchmantowicz- mieszkance Hutek
- członkiniom KGW Gminy Konopiska,
oraz wszystkim anonimowym darczyńcom!
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hutkach wraz z Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach pragną serdecznie podziękować: wolontariuszom i ich opiekunom, artystom, sponsorom oraz darczyńcom – przedsiębiorcom, osobom prywatnym, gościom oraz mieszkańcom Gminy Konopiska za udział oraz wspaniałą atmosferę podczas XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Konopiskach.
DZIĘKUJEMY !

5div 16 01 2015
ju9p 16 01 2015
rpxm 16 01 2015
ww31 16 01 2015
tjkz 16 01 2015
14 Styczeń 2015 o 10:11

"GWIAZDKOWA ALEJA" W CZĘSTOCHOWIE

W dniach 19-23 grudnia 2014 r. mogliśmy uczestniczyć w kolejnej edycji "Gwiazdkowej Alei", czyli VIII Targów Bożonarodzeniowych w Częstochowie. Tradycyjnemu jarmarkowi produktów regionalnych i świątecznych, towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. 20 grudnia w ramach prezentacji artystycznych podziwialiśmy przedszkolaków i uczniów szkół z terenu naszej gminy, w tym młodych Angelika Nalewajkę z III klasy gimnazjum , prezentując kolędy "Mizerna, cicha" i "Pójdźmy wszyscy do stajenki".
Przed sceną, podczas występów naszych dzieci licznie zgromadziła się publiczność (nie tylko rodziny występujących), która z zainteresowaniem słuchała i oglądała prezentacje oraz pozytywnie komentowała poczynania naszych wychowanków. Mimo mrozu, występujący, posileni kubkiem kakao i drożdżówkami, pokazali się z najlepszej strony, a szczęścia dopełniły otrzymane po prezentacji słodycze.
Dariusz Herman

8cxz 14 01 2015

ltqr 14 01 2015

14 Styczeń 2015 o 09:46

PROGRAM SKRZYDŁA

Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach uczestniczy w Programie Skrzydła. Caritas objął opieką 2 uczniów z naszej szkoły.
Program Skrzydła służy wzmocnieniu więzi i solidarności społecznej oraz walki z wykluczeniem społecznym dzieci i młodzieży.
ik3l 14 01 2015
14 Styczeń 2015 o 09:18

Warsztaty w ,,Osikowej Dolinie’’

8 stycznia 2015r. dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej pojechali do Koziegłów do OSIKOWEJ DOLINY. Wzięli udział w niepowtarzalnych warsztatach rękodzieła p.t. ,,Artystyczna wytwórczość z wiórków drewna osikowego’’. Panuje tam niesamowita atmosfera – gospodarze tego bajecznego miejsca przyjęli nas niezwykle ciepło. Zapoznali nas z historią tego miejsca, która pokrótce przedstawia się następująco.
,,Osikowa Dolina’’ od zawsze była częścią Jury, niezwykłą i odmienną. Jej mieszkańcy od XIX wieku wykorzystywali naturalne zasoby drewna, z jego niedoskonałości i miękkości uczynili sztukę. Siłą męskich rąk powstawało łyko, z którego kobiece dłonie wyczarowywały piękne kwiaty, kapelusze, ozdoby choinkowe i dekoracje.
Podczas warsztatów mieliśmy wyjątkową okazję do bliższego zapoznania się z tą mało znaną techniką rękodzielniczą. Pozwala ona na rozwijanie zdolności artystycznych i kreatywność. Nasi uczniowie wykonywali własnoręcznie ozdoby z drewna osikowego – serduszko i kwiaty. Mogliśmy też podziwiać przepiękne wytwory wykonane tą metodą i zgromadzone na wystawie.
Udział w warsztatach w ,,Osikowej Dolinie’’ był doskonałą formą nauki tradycji, kontaktu z naturą i rozwoju zręczności manualnych. Edukacja poprzez rękodzieło pobudza zmysły.
qbhh 14 01 2015
vwxs 14 01 2015
v4s9 14 01 2015
30 Grudzień 2014 o 11:47

Barbórkowy Turniej Boccia

Dyscyplina paraolimpijska jaką jest BOCCIA na dobre zadomowiła się w Gminie Konopiska. Od kilku lat Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół "Prometeus" organizuje międzynarodowe turnieje bocci. Jednym z nich jest "Prometeus-Barbórkowy", którego tegoroczna edycja odbyła się 13grudnia 2014r tradycyjnie w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im.M.Kopernika w Hutkach.

Turniej obięli patronatem: Senator RP Andrzej Szeiwński , Starosta Częstochowski Andrzej Kwapisz i Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek. Wójt dokonał otwarcia turnieju w towarzystwie Sekretarz Gminy Konopiska Barbary Ankowskiej -Lis ,Przewodniczącego Rady Gminy Konopiska Edwarda Bałdygi oraz Krzysztofa Micińskiego reprezentującego spółkę GÓR- BUD.

Z roku na rok turnieje organizowane przez "Prometeusa" cieszą się co raz większą popularnością a w ślad za popularnością rośnie ich poziom sportowy.

W zawodach wzięli udział :

-Fundacja Jura -Ekipa JURAJSKA Częstochowa,

-KONAR Warszawa,

-WTZ Pinczów,

-SLOVAKIA,

-START Poznań,

-START Katowice,

-Dar Serca Rędziny,

-"Feniks"Międzywydziałowe Koło Integracji i Wsparcia Politechnika Częstochowa,

-Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 Sosnowiec,

-"Prometeus" Konopiska,
30 Grudzień 2014 o 11:45

Spotkanie z górnikiem

4 grudnia w naszym kraju obchodzone jest święto górników czyli ,,Barbórka’’. Z tej pięknej okazji gościliśmy w murach naszej szkoły pana Ireneusza Badorę – nadsztygara górniczego. Pracuje on w WPBK ,,Bis’’ w kopalni ,,Budryk’’ w Ornontowicach na stanowisku kierownika oddziału.
Gmina Konopiska ma bardzo bogate tradycje górnicze. Jeszcze kilkanaście lat temu większość mężczyzn z okolicznych wiosek pracowała w kopalniach rudy oraz śląskich kopalniach węgla kamiennego. Był to zawód przechodzący z pokolenia na pokolenie. Przemiany społeczno-gospodarcze w ostatnich latach zmieniły tę tendencję. Górników czynnych zawodowo jest coraz mniej, dlatego też spotkanie z panem Ireneuszem było dla uczniów tak atrakcyjne.
Najpierw pan Badora spotkał się z uczniami szkoły podstawowej. Opowiadał im o historii powstania węgla, o tym, jakie inne skarby kryje nasza ziemia, jakie maszyny pomagają górnikom w ich ciężkiej pracy. Dzieci najbardziej zainteresowane były galowym mundurem, czapką górniczą oraz akcesoriami świadczącymi o randze górnika (szabla, kordzik, laska). Z kolei dla gimnazjalistów spotkanie to było wspaniałą lekcją wychowawczą, historii i geografii.Być może ktoś z nich wybierze w przyszłości ten trudny i niebezpieczny zawód.
Pani dyrektor podziękowała panu Badorze za spotkanie i czas poświęcony uczniom życząc z okazji ,,Barbórki’’ zdrowia i bezpiecznej pracy, co w języku górniczym brzmi: ,, tyle wyjazdów ile zjazdów’’.
pok3 30 12 2014
48e5 30 12 2014
7e6k 30 12 2014
1s5g 30 12 2014
znpv 30 12 2014

Tablica ważnych informacji

Tygodniowy jadłospis

Tygodniowy jadłospis znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Egzaminy ósmoklasisty

Informacje dotyczące EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Zajęcia lekcyjne

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15.

Informacje o szkołach ponadpodstawowych

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach:

www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.

Dodatkowe dni wolne od zajęć

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow. w roku szkolnym 2025/2026

10 listopada 2025r., 2 i 5 stycznia 2026r., 2 maja 2025r., 11-13 maja 2026r., 5 czerwca 2026r., 22 czerwca 2026r.

Dobrowolne ubezpieczenie

Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Stawka żywieniowa

Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2025/2026

Przedszkole:
Śniadanie - 3,00 zł
Obiad-5,50 zł
Podwieczorek-3,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-6,00zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669

Standardy Ochrony Małoletnich

Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Dzwonki szkolne

LekcjaGodziny
18:15 - 9:00
29:10 - 9:55
310:05 - 10:50
411:00 - 11:45
512:00 - 12:45
613:00 - 13:45
713:55 - 14:40
814:50 - 15:35

Kalendarz wydarzeń

Brak wpisów w tej sekcji.

Współpraca