Przejdź do treści

Aktualności

16 Luty 2015 o 11:24

FERIE Z "PROJEKTOREM"

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie szkoły podstawowej mogli uczestniczyć w zajęciach opiekuńczych organizowanych przez szkołę wspólnie z "Projektorem". Zajęcia pod hasłem"Maskarada" miały na celu integrację grupy,odkrywanie przez dzieci własnych możliwości twórczych, zachęcanie ich do wspólnego tworzenia i zabawy; ponadto dzieci poznały nowymi technikami pracy,kształtowanie sprawności manualnej i koordynacji ruchowej, zapoznanie z tradycjami i obyczajami karnawałowymi.
8gxx 16 02 2015
tw5z 16 02 2015
m93j 16 02 2015
dow1 16 02 2015
iil2 16 02 2015
13 Luty 2015 o 10:25

Warsztaty w Korzonku„Tu mieszkam, tu zmieniam”

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach znalazło się w gronie laureatów Konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego przez Bank Zachodni WBK. Jury zdecydowało, że granty finansowe otrzyma 247 pomysłów spośród 2861 złożonych wniosków. GCKiR złożyło projekt pod nazwą: „Przekazanie lokalnych tradycji młodemu pokoleniu mieszkańców gminy Konopiska poprzez spotkania warsztatowe międzypokoleniowe”.

W ramach realizacji projektu przewidziano organizację warsztatów dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Konopiska, które stanowiły będą doskonałą okazję do poznania tradycji, zwyczajów i obyczajów kultywowanych przez pokolenia naszych przodków. W projekt zaangażowane są dzieci i młodzież z placówek oświatowych naszej gminy, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i osoby posiadające odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności ich przekazywania młodym. Przez 6 miesięcy w świetlicach prowadzonych przez GCKiR odbywać się będą warsztaty tematyczne, poświęcone tradycjom ludowym, począwszy od zwyczaju chodzenia z Herodami w karnawale po wicie wianków i obchody Nocy Świętojańskiej.

Pierwsze takie spotkanie miało miejsce 28 stycznia br. w świetlicy w Korzonku, a jego uczestnikami byli nasi uczniowie uczeszczajacy na zajęcia artystyczne oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Hutek i Korzonka. Spotkanie miało charakter warsztatów teatralnych, podczas których został odtworzony zwyczaj chodzenia z Herodami.

Warsztaty poprowadziła Pani Lilla Deska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Zielonej.

Aby przybliżyć ten zwyczaj młodzieży został wyświetlony film z przeglądu grup kolędniczych. Następnie uczestnicy otrzymali krótkie teksty z podziałem na role i po zapoznaniu się z nimi przystąpili do odgrywania scenek. Aby poczuli się jak prawdziwi kolędnicy mieli możliwość ubrania strojów zgodnych z odgrywanym zwyczajem przywiezionych przez Panią Lillę. Zabawa była przednia, młodzież bardzo chętnie wcielała się w swoje role, a nawet wymieniała się nimi między sobą.

Po zakończeniu warsztatów na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek, a na ręce prowadzącej warsztaty Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji Pani Iwona Lisek złożyła kwiaty.

wx0s 13 02 2015
0kko 13 02 2015
2a79 13 02 2015
10 Luty 2015 o 10:54

Wizyta na lodowisku w Częstochowie

Aktywny wypoczynek, czyli wyjazd na lodowisko w Częstochowie – 29.01.2015.
Przed samymi feriami zaserwowaliśmy sobie dużą dawkę sportu zimowego, jakim jest łyżwiarstwo. Klasy gimnazjalne pojechały w ramach lekcji wf na lodowisko w Częstochowie. Humory dopisywały, pogoda też, a już o aktywności nie mówię. Ponad dwie godzinki ruchu na łyżwach i moc radości. Niektórzy byli pierwsi raz, niektórzy to już wytrawni łyżwiarze. Ale cel został zrealizowany : wszyscy jednogłośnie stwierdzili: świetna dyscyplina sportowa, świetna zabawa!!!
qk0i 10 02 2015
aelt 10 02 2015
fnvp 10 02 2015
z7cm 10 02 2015
29 Styczeń 2015 o 15:24

Szkolenie z zakresu ratownictwa

Z okazji zbliżających się ferii zimowych w naszej szkole zorganizowano pogadankę z filmem szkoleniowym z zakresu ratownictwa w przypadku załamania się lodu. Zajęcia dla dzieci przedszkolnych i uczniów poprowadził Pan Krzysztof Zbrojkiewicz- Prezes Regionalnego WOPR w Częstochowie.
29 Styczeń 2015 o 15:22

Z babcią i dziadkiem tanecznym krokiem przez świat

24 stycznia 2015r. sala gimnastyczna ZSP Hutki wypełniła się po brzegi. Bardzo licznie odwiedzili nas znakomici goście – Babcie i Dziadkowie. Uczniowie klasy I i III szkoły podstawowej oraz dzieci przedszkolne wraz ze swymi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. W tym roku dzieci zaprosiły babcie i dziadków w taneczną podróż po świecie. Uczniowie prezentowali kraje, które odwiedzaliśmy i zapraszali swoje babcie i dziadków do tańców pochodzących z tych stron. Najpierw zawitaliśmy do Czech i zatańczyliśmy ,,skoczną i wesołą polkę’’. Francja przywitała wszystkich ,,szalonym kankanem’’. Podróż trwała dalej - ,,od kalinki w Rosji nikt się nie wykręcił’’. Oddech złapaliśmy dopiero w Austrii tańcząc spokojnego, nastrojowego walca. Taneczną podróż zakończyliśmy na karnawale w Brazylii w rytmach samby. Ale to była zabawa ! W przerwach między tańcami goście mogli odetchnąć delektując się pysznym ciastem, herbatką lub kawą. O poczęstunek zadbali oczywiście rodzice. Nie zabrakło też szczerych życzeń wraz z kwiatkami i serduszkami samodzielnie przygotowanymi przez dzieci podczas warsztatów artystycznych w ,,Osikowej Dolinie’’.
,,Zdrowia, szczęścia i słodyczy
Dziadkom i Babciom dzisiaj wnuczek i wnuczka życzy.
Niech Wam życie płynie miło, żeby trosk Wam też ubyło.
To nie koniec życzeń jeszcze – emerytury życzymy Wam większej !’’
Wielu Seniorom zakręciła się łezka w oku, gdy na scenie prezentowały swoje umiejętności i talenty wnuczęta. Widać było również wzajemną miłość wnuków i dziadków.Po części oficjalnej odbyła się jeszcze zabawa dla dzieci. Babcie i dziadkowie wychodzili ze szkoły uśmiechnięci i bardzo zadowoleni. Dziękując za mile spędzony czas zapewniali,że za rok na pewno znów nas odwiedzą. Przekazali też na rzecz szkoły kwotę 790 zł. Dziękujemy za ten dar serca i obiecujemy, że dobrze go wykorzystamy.
4v6u 29 01 2015
0gcl 29 01 2015
xoi8 29 01 2015
ri7t 29 01 2015
3lkd 29 01 2015
yrc1 29 01 2015
gal6 29 01 2015
4y8u 29 01 2015
101u 29 01 2015
rsuh 29 01 2015
djzz 29 01 2015
dm38 29 01 2015
j26x 29 01 2015
u6to 29 01 2015
lj97 29 01 2015
s2k0 29 01 2015
29 Styczeń 2015 o 13:50

Warsztaty kulinarne „Kolor, zapach, smak”

W ramach realizacji programu PROJEKTOR w dniu 13 stycznia 2015r. odbyły się warsztaty kulinarne „Kolor, zapach, smak”. Uczniowie z klasy I i III mieli możliwość poznania zasad racjonalnego żywienia i rozwijania umiejętności kulinarnych (przygotowywali sałatki jarzynowe).
Uczestnicy zajęć ochoczo zabrali się do krojenia przygotowanych warzyw, a jak się później okazało było smacznie i kolorowo. Sałatki udały się wyśmienicie i wszystkim bardzo smakowały. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale przede wszystkim mogły wypróbować swoje zdolności kulinarne, które wzbogaciły ich domowe menu. W czasie tej kulinarnej zabawy uczniowie przypomnieli sobie również zasady kulturalnego zachowania się przy stole.
aftk 29 01 2015
5zup 29 01 2015
rqwq 29 01 2015
09cl 29 01 2015
29 Styczeń 2015 o 12:58

WIGILIA SZKOLNA

W dniu 17 grudnia 2014 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyła się wspaniała impreza środowiskowa - szkolna Wigilia. Uroczystość ta zgromadziła nie tylko wszystkich uczniów i pracowników naszej placówki, ale także zaproszonych gości. Swą obecnością zaszczycili nas Przewodniczący Rady Gminy Konopiska pan Edward Bałdyga, sołtys wsi Hutki pani Halina Ernt, przewodnicząca KGW Hutki pani Zofia Krzyżanowska oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły pani Anna Śmietana, Agnieszka Fac oraz Katarzyna Lis.
Uczniowie przygotowali wspaniały i bardzo różnorodny program artystyczny, który odbiegał od tradycji jasełkowej , ale niesamowicie nastrajał wszystkich na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Iwony Maj, Krystyny Badory i Marii Wołczyk zaprezentowali zimowe tańce oraz wiersze poświęcone świętom. Dopełnieniem klimatu , który stworzyły maluchy, był koncert kolęd przygotowany przez uczennice gimnazjum pod opieką Agnieszki Jakubowskiej.
Na szczególne podziękowania zasługują panie z obsługi, które przygotowały potrawy wigilijne dla wszystkich uczestników , co wymagało bardzo wiele pracy i serca.
Najpiękniejsze w tej uroczystości było jednak to , że Święta Bożego Narodzenia w tak magiczny sposób połączyły wszystkich i obudziły w nas najlepsze uczucia.

3rd6 29 01 2015
kuf8 29 01 2015
47g2 29 01 2015
86p5 29 01 2015
9hdq 29 01 2015
r5w9 29 01 2015
h8b3 29 01 2015
h9zd 29 01 2015
22 Styczeń 2015 o 14:59

ODYSEJA UMYSŁU


W styczniu grupa uczniów z II kl. gimnazjum rozpoczęła intensywne przygotowania do konkursu Odysei Umysłu. Czym jest Odyseja Umysłu? Jest to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku biorą udział uczniowie i studenci z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Program narodził się w USA, a jego twórca dr Sam Micklus tak o nim mówi: "Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe." Najkrócej mówiąc Odyseja uczy twórczego rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia, szukania rozwiązań innowacyjnych łamiących schematy i przyzwyczajenia, a wszystko to w duchu współpracy i wzajemnego poszanowania. Nasza szkoła jesienią została zgłoszona do tego programu i wtedy też zaczęła się kształtować drużyna Odyseuszy. Oto jej skład: Marta Brzeska, Alicja Ciuk, Monika Dawczyk, Agata Drożdżyńska, Zuzanna Marchwińska, Katarzyna Olszewska i Jakub Brzeski. Opiekę nad każdym zespołem sprawuje trener, w naszej szkole jest to Magdalena Kotowska, która dzięki udziałowi w szkoleniu zdobyła certyfikat trenera Odysei. Trener ma za zadanie integrować grupę oraz organizować i moderować jej pracę, ale nie może sugerować ani narzucać własnych pomysłów. Uczniowie wraz z trenerką już od października spotykają się w każdą środę na zajęciach i podczas rozwiązywania różnego rodzaju zadań i problemów rozwijają swoją kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie. Teraz przed całą grupą wielkie wyzwanie – rozwiązanie konkursowego problemu i przygotowanie prezentacji, z którą nasi uczniowie pojadą 7. marca na konkurs do Krakowa.
Trzymajcie za nas kciuki!
Magdalena Kotowska

Tablica ważnych informacji

Tygodniowy jadłospis

Tygodniowy jadłospis znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Egzaminy ósmoklasisty

Informacje dotyczące EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Zajęcia lekcyjne

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15.

Informacje o szkołach ponadpodstawowych

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach:

www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.

Dodatkowe dni wolne od zajęć

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow. w roku szkolnym 2025/2026

10 listopada 2025r., 2 i 5 stycznia 2026r., 2 maja 2025r., 11-13 maja 2026r., 5 czerwca 2026r., 22 czerwca 2026r.

Dobrowolne ubezpieczenie

Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Stawka żywieniowa

Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2025/2026

Przedszkole:
Śniadanie - 3,00 zł
Obiad-5,50 zł
Podwieczorek-3,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-6,00zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669

Standardy Ochrony Małoletnich

Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Dzwonki szkolne

LekcjaGodziny
18:15 - 9:00
29:10 - 9:55
310:05 - 10:50
411:00 - 11:45
512:00 - 12:45
613:00 - 13:45
713:55 - 14:40
814:50 - 15:35

Kalendarz wydarzeń

Brak wpisów w tej sekcji.

Współpraca