Przejdź do treści

Aktualności

26 Marzec 2014 o 16:19

INNOWACJA PEDAGOGICZNA W GIMNAZJUM

Miło nam poinformować , że od 14.04.2014r.w II klasie gimnazjum na lekcjach angielskiego będzie realizowana innowacja pedagogiczna-metodyczna o nazwie "Angielski w sieci". Autorką i realizatorką tej metody jest pani Magdalena Kotowska.
vq8c 26 03 2014
21 Marzec 2014 o 11:07

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

,,SPĘDZAJĄC WOLNY CZAS – BUDUJEMY POZYTYWNE WIĘZI”

Tak brzmiało hasło , które przyświecało nam w tym roku podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Został on zorganizowany w dniu 20 marca 2014 roku przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej. W tym dniu odbyły się nietypowe zajęcia , w których uczestniczyli wszyscy uczniowie zespołu , zarówno przedszkolaki jak i szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Niezależnie od wieku wszyscy brali udział w przygotowanych na ten dzień atrakcjach. Obchody rozpoczęły się od piosenki wykonanej przez przedszkolaków , których bardzo kolorowo przygotowała pani Iwona Maj , następnie obejrzeliśmy przedstawienie uczniów szkoły podstawowej pt.,, A jak przyjdzie wiosna”, dzieci przygotowały pani Krystyna Badora i Maria Wołczyk.
Inscenizacja bardzo się wszystkim podobała, a szczególnie urzekły widzów wiosenne stroje i piękna recytacja uczniów. Po części artystycznej nastąpiła część warsztatowa , podczas której wszyscy z ogromnym zaangażowaniem tworzyli wspaniałe plakaty , które miały obrazować właśnie wspólne zabawy i sytuacje, w których młodzi ludzie budują pozytywne relacje z rówieśnikami. Budowaniu takich właśnie pozytywnych stosunków między uczniami służyły wszystkie konkursy i zabawy przygotowane z wielkim zaangażowaniem przez członków Samorządu Uczniowskiego. Całość obchodów Święta Wiosny zakończyło wspólne , tradycyjne ,,palenie Marzanny”, które symbolizuje odejście zimy i nadejście wiosny. Szczególne podziękowania za stworzenie wspaniałej atmosfery i ogromny wkład pracy w organizację i przebieg tego dnia należą się: Pauli Jędrzejczyk , Julii Badurze, Aleksandrze Cierniak , Mateuszowi Krawczykowi , Markowi Cierniakowi .
ZAPRASZAMY DO GALERII , ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

19 Marzec 2014 o 12:09

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Jakub Berghausen, Marek Cierniak, Mateusz Krawczyk -uczniowie II klasy gimnazjum zdobyli I miejsce w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zapewniając sobie tym samym awans do etapu powiatowego.Ponadto Mateusz Krawczyk(na zdjęciu z prawej strony)uzyskał największą liczbę punktów wśród wszystkich uczestników konkursu. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani Marii Wołczyk -nauczyciela zajęć technicznych.

0fnd 19 03 2014
dd5v 19 03 2014
14 Marzec 2014 o 15:02

III MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

14 marca 2014 r. po raz trzeci byliśmy organizatorami międzygimnazjalnego konkursu języka angielskiego dla powiatu częstochowskiego i lublinieckiego. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z pięciu gimnazjów w : Aleksandrii, Boronowie ,Herbach,Konopiskach i Hutkach.
I miejsce zajął Paweł Czernia z Gimnazjum w Aleksandrii - nauczycielka Joanna Lewandowska,
II miejsce- Tomasz Tomżyński z Gimnazjum w Konopiskach- nauczycielka Katarzyna Kijas,
III miejsce- Grzegorz Brzęczek z Gimnazjum w Boronowie- nauczycielka Katarzyna Janik.
Serdeczne podziękowania dla pani Magdaleny Kotowskiej - nauczycielki języka angielskiego w naszej szkole za organizację i przygotowanie uczniów do konkursu.
fcoj 14 03 2014
wi5o 14 03 2014
0dcc 14 03 2014
svcf 14 03 2014
esii 14 03 2014
ab1h 14 03 2014
thla 14 03 2014
6 Marzec 2014 o 12:24

Zajęcia plastyczne w III klasie szkoły podstawowej

Uczniowie III klasy szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Krystyny Badory rozwijają swoje zainteresowania plastyczne na zajęciach plastycznych. Poznają tu różnego rodzaju techniki malarskie, triki malarskie, dowiadują się jak przy min. pomocy figur geometrycznych zrobić obraz, wykorzystują proporcje w obrazie. Wykonują również przestrzenne dzieła przy pomocy ogólnodostępnych środków, często wykorzystując recykling.

j1gu 06 03 2014

72ld 06 03 2014

e9l0 06 03 2014
3 Marzec 2014 o 10:34

"PRZEBIERAŃCE"

Nauczyciele, uczniowie i ich rodzice 1 marca 2014r. przypomnieli mieszkańcom Hutek o czasie kończącego się karnawału odwiedzając ich domostwa w przebraniach.
„Przebierańce” to zwyczaj ludowy pokrywający się z ostatkami, polegający na przebieraniu się okolicznych mieszkańców i wzajemnym odwiedzaniu oraz tańczeniu i śpiewaniu w zaprzyjaźnionych i zupełnie obcych domostwach.
Każda grupa przebierańców licząca ok. 10 osób przebrana była w różnorakie stroje. Można było spotkać parę młodą, pielęgniarkę,diabła,śmierć, clowna, pielęgniarkę,cygankę, dziecko w wózku, dziada, gajowego , policjanta, strażaków, dworki, biedronkę. Każdy zespół śpiewał charakterystyczne dla końca karnawału przyśpiewki ludowe i biesiadne.
Zespół przebierańców w zamian za odśpiewanie i odtańczenie kilku ludowych przyśpiewek otrzymywał w każdym domu kwotę pieniężną – zwykle nieprzekraczającą kilku złotych, jajka będące symbolem zbliżającej się Wielkanocy . Niektórzy mieszkańcy wyczekiwali „przebierańców” przed swoimi domami. Napotkani kierowcy otrzymywali pamiątkowe mandaty.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM ZA SERDECZNOŚĆ Z JAKĄ SPOTKALI SIĘ WSZYSCY PRZEBIERAŃCY, SZCZEGÓLNIE PAŃSTWU JADWIDZE I ANDRZEJOWI KOZAKIEWICZOM ZA UGOSZCZENIE NAS ŚWIEŻUTKIM PĄCZKAMI, KTÓRE GOSPODYNI CHWILĘ WCZEŚNIEJ USMAŻYŁA.


xya3 03 03 2014
tud0 03 03 2014
34jv 03 03 2014
qrjb 03 03 2014
toze 03 03 2014
28 Luty 2014 o 15:21

WARSZTATY EUROPEJSKIE

11 lutego w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Hutkach odbyły się warsztaty dla uczniów gimnazjum , prowadzone przez przedstawiciela Regionalnego Ośrodka Debat Międzynarodowych z siedzibą w Katowicach. Organizatorem ze strony szkoły była Pani Małgorzata Świeża - nauczycielka wos.
Tematyka dotyczyła funkcjonowania Unii Europejskiej. Zajęcia prowadzone były w oparciu o aktywizujące metody nauczania. Uczniowie z dużym zaangażowaniem w nich uczestniczyli. Najbardziej aktywni uczestnicy warsztatów otrzymali nagrody.


yyj2 28 02 2014
q20a 28 02 2014
h7hw 28 02 2014
28 Luty 2014 o 13:37

TEATRZYK CIENI

Uczniowie II klasy szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Marii Wołczyk przygotowali teatrzyk cieni . Jest to rodzaj teatru lalkowego, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Na przedstawienie zaprosili dzieci z przedszkola, które znakomicie odnalazły się w roli widza.
2lk7 28 02 2014
vp47 28 02 2014
pdu8 28 02 2014
szq3 28 02 2014

Tablica ważnych informacji

Tygodniowy jadłospis

Tygodniowy jadłospis znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Egzaminy ósmoklasisty

Informacje dotyczące EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Zajęcia lekcyjne

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15.

Informacje o szkołach ponadpodstawowych

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach:

www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.

Dodatkowe dni wolne od zajęć

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow. w roku szkolnym 2025/2026

10 listopada 2025r., 2 i 5 stycznia 2026r., 2 maja 2025r., 11-13 maja 2026r., 5 czerwca 2026r., 22 czerwca 2026r.

Dobrowolne ubezpieczenie

Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Stawka żywieniowa

Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2025/2026

Przedszkole:
Śniadanie - 3,00 zł
Obiad-5,50 zł
Podwieczorek-3,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-6,00zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669

Standardy Ochrony Małoletnich

Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Dzwonki szkolne

LekcjaGodziny
18:15 - 9:00
29:10 - 9:55
310:05 - 10:50
411:00 - 11:45
512:00 - 12:45
613:00 - 13:45
713:55 - 14:40
814:50 - 15:35

Kalendarz wydarzeń

Brak wpisów w tej sekcji.

Współpraca