Przejdź do treści

Aktualności

22 Maj 2014 o 14:44

MŁODZI GŁOSUJĄ- 19 maja 2014r

Wszyscy byliśmy bardzo przejęci tym wydarzeniem, na które czekaliśmy niecierpliwie, od czasu ogłoszenia, że nasza szkołą uczestniczy w projekcie "Młodzi Głosują". Mogliśmy się przez chwilę poczuć naprawdę dorosłymi i odpowiedzialnymi za to, co dzieje się jednocześnie w naszym Kraju, jak i również w całej Unii Europejskiej. Z samego rana przygotowywaliśmy nasz lokal wyborczy, w którym ustawiliśmy flagi, za równo Polski jak i Unii Europejskiej. Przygotowaliśmy urnę, oraz parawan, aby zachować tajność wyborów. Nasza komisja składająca się z trzech uczennic III klasy gimnazjum oraz dwóch uczniów II klasy gimnazjum, dzień wcześniej podzieliła się rolami i po "burzy mózgów" i dokładnym przeanalizowaniu preferencji każdego z nas ustaliliśmy, kto ma być kim w naszej komisji. Punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęły się wybory. Uczniowie przychodzili dwójkami. składali swoje podpisy, następnie usłyszeli instrukcję głosowania. Kiedy już poszli zagłosować, bardzo skrupulatnie analizowali całą kartę, aby mieć pewność, że dobrze wybrali. I my mamy nadzieję, że ich głosy były przemyślane. Po czterdziestu pięciu minutach zakończyliśmy głosowanie. Następnie ogromnie ciekawi wyników, zaczęliśmy liczyć głosy. Moment, w którym znaliśmy już wyniki był niesamowity. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałym projekcie, który pozwolił nam dostrzec jak ważne są wybory i frekwencja. Nie udało by się to gdyby nie nasza nauczycielka wos-u, Pani Małgorzata Świeża. Jesteśmy jej bardzo wdzięczni za zgłoszenie i mamy nadzieję, że za kilka lat ponownie uda nam się uczestniczyć w "Młodzi Głosują"!
og19 22 05 2014

wnw2 22 05 2014

7w1j 22 05 2014

Taką ulotką uczniowie zachęcają mieszkańców Hutek do udziału w wyborach 25 maja 2014r.

ulotka
16 Maj 2014 o 14:40

ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

Od 9 lat 15 maja w Polsce obchodzone jest święto przyrody i ekologii Dzień Polskiej Niezapominajki. Przyjęte w 2002 r. święto ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski, zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc historycznych i sytuacji. Święto, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody "małej i wielkiej Ojczyzny". Z tej okazji zaprosiliśmy pracownika Nadleśnictwa Herby - podleśniczego Krzysztofa Wołczyka. W czasie spotkania, w którym uczestniczyli przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej obejrzeliśmy film pt. "Magia sosnowego boru". Wysłuchaliśmy również prelekcji na temat warunków życia roślin i zwierząt w naszych lasach oraz poznaliśmy bliżej pracę leśników. Podsumowaniem spotkania było ogłoszenie konkursu pt. "Błękitny świat przyrody". Dzieci przedszkolne i uczniowie przyszli ubrani na niebiesko.Organizatorem tego spotkania była Pani Maria Wołczyk

2y4l 16 05 2014
r3if 16 05 2014
aeus 19 05 2014
16 Maj 2014 o 14:26

"NIE PAL PRZY MNIE , PROSZĘ"

Uczniowie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2013/2014 byli realizatorami programu "Nie pal przy mnie , proszę".Program stanowi drugie ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej adresowanych do dzieci i młodzieży, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną
we współpracy z resortem edukacji i realizowanych w szerokim partnerstwie lokalnym.
49c8 16 05 2014

ojju 16 05 2014
15 Maj 2014 o 14:59

Udział dzieci i młodzieży w uroczystościach parafialnych

Przedstawiciele dzieci przedszkolnych , uczniów i nauczycieli wzięli udział w uroczystości 36.lecia kapłaństwa Księdza Jerzego Mielczarka- kustosza Sanktuarium Krzyża Świętego w Rększowicach, która odbyła się 15 maja 2014r. Wierzymy , że uroczystość zapadnie na długo w ich pamięci , a słowa wypowiedziane na kazaniu na zawsze zostaną w sercu.
329u 15 05 2014
654j 15 05 2014
63if 15 05 2014
xdvg 15 05 2014
15 Maj 2014 o 14:38

„DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY”

Dzieci przedszkolne rozpoczynają udział w projekcie „DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY”, którego celem jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną dzieci i dorosłych od postawy , których najbardziej zależy stan zdrowia jamy ustnej najmłodszych
DZIECINSTWO BEZ PROCHNICY
s16r 15 05 2014
14 Maj 2014 o 15:39

MŁODZI GŁOSUJĄ

y50j 14 05 2014
Uczniowie gimnazjum przystąpili po raz kolejny do programu Młodzi głosują. Szkolnym koordynatorem jest Pani Małgorzata Świeża .Program daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

W ramach akcji Młodzi głosują uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach, w okresie poprzedzającym wybory, działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych, jak również:
• prowadzą lokalne projekty młodzieżowe zachęcające do uczestnictwa w wyborach, np. debaty, warsztaty, kampanie informacyjne, happeningi profrekwencyjne;
• organizują w swojej szkole młodzieżowe wybory na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne.

Celem akcji Młodzi głosują jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:
• dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów,
• zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.

Organizując w swojej szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują - często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską.
Społeczność szkolną zapraszamy na wybory 19 maja 2014r. od godz.11.00 w świetlicy.
Gimnazjaliści w ramach programu przygotują min. ulotki zachęcające mieszkańców Hutek i Rększowic do wzięcia udziału w wyborach 25 maja 2014r.

Źródło: http://www.ceo.org.pl/pl/mlodzi/news/o-programie-mlodzi-glosuja

ulip 14 05 2014
m8xy 14 05 2014
7 Maj 2014 o 11:04

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem Pani Agnieszki Jakubowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony KONSTYTUCJI 3 MAJA. W trakcie programu przypomniano czym jest konstytucja oraz jakie znaczenie miała i ma "Konstytucja 3 Maja" pomimo tego ,że działała tylko jeden rok.

y2l4 07 05 2014
0rhg 07 05 2014
6nhf 07 05 2014
5 Maj 2014 o 16:14

MŁODY NOBEL

wxre 05 05 2014
Uczniowie II i III klasy szkoły podstawowej oraz 6.letnie dzieci przedszkolne poprzez zabawę i wykonywanie doświadczeń zrozumieli niektóre zjawiska fizyki. Warsztaty zostały organizowane w ramach współpracy z "Projektorem" - Fundacji Rozwoju Wolontariatu Studenckiego, poprowadziły je Asia i Iza -studentki z AJD w Częstochowie
bt93 06 05 2014

snwe 06 05 2014

Tablica ważnych informacji

Tygodniowy jadłospis

Tygodniowy jadłospis znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Egzaminy ósmoklasisty

Informacje dotyczące EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Zajęcia lekcyjne

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15.

Informacje o szkołach ponadpodstawowych

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach:

www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.

Dodatkowe dni wolne od zajęć

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow. w roku szkolnym 2025/2026

10 listopada 2025r., 2 i 5 stycznia 2026r., 2 maja 2025r., 11-13 maja 2026r., 5 czerwca 2026r., 22 czerwca 2026r.

Dobrowolne ubezpieczenie

Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Stawka żywieniowa

Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2025/2026

Przedszkole:
Śniadanie - 3,00 zł
Obiad-5,50 zł
Podwieczorek-3,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-6,00zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669

Standardy Ochrony Małoletnich

Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Dzwonki szkolne

LekcjaGodziny
18:15 - 9:00
29:10 - 9:55
310:05 - 10:50
411:00 - 11:45
512:00 - 12:45
613:00 - 13:45
713:55 - 14:40
814:50 - 15:35

Kalendarz wydarzeń

Brak wpisów w tej sekcji.

Współpraca