szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


„Młodzi Głosują” – uczniowskie wybory do europarlamentu
O inicjatywie "Młodzi głosują" dowiedzieliśmy się od naszej nauczycielki . Koordynacją naszych działań zajęła się inicjatorka- Julia Jakubowska ucz. III klasy gimnazjum. W krótkim czasie pojawił się odzew i już po kilku minutach znaleźli się chętni do przygotowania wyborów. Wszyscy byli chętni do rozpoczęcia przygotowań, podział zadań nie okazał się problemem. Każdy miał już pomysł na, to co powinien zrobić, aby uświetnić dzień wyborów.
Część zainteresowanych podjęła się przygotowania urny wyborczej, na której symbolicznie umieścili flagę Unii Europejskiej. Inni z zaangażowaniem przeszukali dostępne źródła i przyszykowali gazetkę, która ozdabiając korytarz naszej szkoły uświadamiała o tym jak ważne jest, aby wziąć udział w wyborach. Jeden z naszych kolegów porozwieszał plakaty, które przyciągały wzrok nawet najbardziej zabieganych rodziców przypominając im o nadchodzącym głosowaniu do europarlamentu.
Gdy przyszedł dzień wyborów, zabraliśmy się z zapałem do szykowania sali na wybory. Ustawiono stoły dla komisji, następnie nakryto je materiałem. Ostatnim i najważniejszym punktem przygotowań było ustawienie urny wyborczej. Kiedy sala była już przygotowana można było rozpocząć głosowanie.
Gdy przyszliśmy do szkoły 21 maja, przygotowaliśmy salę, w której miało odbyć się głosowanie. Wydrukowaliśmy karty wyborcze, wystawiliśmy urnę. Następny krok był najważniejszy - głosowanie. Uczniowie podchodzili do komisji, gdzie po złożeniu podpisu otrzymywali karty do głosowania. Oddawanie głosów możliwe było podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie (od 10.05 do 10.50). Pozytywnym zaskoczeniem okazał się przebieg wydarzenia, które przebiegało w przyjaznej atmosferze i pozwoliło nam  poczuć znaczenie wyborów do europarlamentu. Przez chwilę uczestnicy czuli się jak osoby dorosłe, które muszą podejmować odpowiedzialne decyzje.
Wybory wygrał komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości liczbą 5 głosów.    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio