szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


GMINNA WIGILIA INTEGRACYJNA
"Do Betlejem nie jest tak daleko...
Ono jest na odległość ludzkiego serca,
na odległość ludzkich ramion,
na odległość otwartej dłoni...
Każdego dnia możesz tam dojść.
Okaż serce tym, którzy go najbardziej potrzebują."
Grudzień to miesiąc, który każdemu z nas kojarzy się, przede wszystkim, z pięknymi Świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy czekamy na te wyjątkowe, rodzinne spotkania w blasku choinki, biały obrus na stole, niepowtarzalną atmosferę z kolędami w tle...
10 grudnia 2017r. odbyło się szczególne, wigilijne spotkanie z osobami niepełnosprawnymi z terenu naszej gminy. Uczestnicy zostali zaproszeni do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. M. Kopernika w Hutkach, gdzie czekało na nich moc wrażeń w pięknie udekorowanej sali.            W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz Gminy Konopiska, z Panem Wójtem Jerzym Żurkiem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Panem Edwardem Bałdygą. Tego dnia najważniejsze jednak były osoby niepełnosprawne, które licznie przybyły na uroczystość wraz ze swoimi opiekunami.
W czasie wigilijnego spotkania była okazja obejrzenia, pełnego uroku, nastrojowego, bożonarodzeniowego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli Zespołu oraz posłuchania kolęd śpiewanych przez członkinie KGW z Hutek.
W trakcie uroczystości została odprawiona Msza święta. celebrowana przez ks. S.Ciastka – proboszcza parafii z Rększowic. Uczestniczyli w niej również księża z pozostałych parafii z terenu naszej gminy.
„W atmosferze  Nocy Betlejemskiej,
w atmosferze Wigilii, jednego wieczoru
pełnego bliskości i serdeczności,
z wszystkimi łamiemy się opłatkiem,
składając sobie życzenia...”
Przyszedł czas na symboliczne połamanie się chlebem i życzenia od Pana Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy. Potem wszyscy goście, jak każe polska tradycja, skosztowali postnych dań, które pojawiły się na odświętnie udekorowanych stołach z pięknymi stroikami i gwiazdami betlejemskimi, które wszystkim przypominały, że święta tuż, tuż...
Do stworzenia serdecznej, pełnej życzliwości atmosfery w czasie tego niedzielnego popołudnia przyczyniło się wiele osób – pracowników i uczniów ZSP w Hutkach, którzy przygotowali tę uroczystość we współpracy z władzami gminy oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy w Konopiskach.
Oby zbliżające się święta napełniły radością wszystkie serca, szczególnie osób cierpiących czy samotnych. Oby każdy mógł spędzić je w rodzinnej atmosferze, by ludzie sobie przebaczali, by wszyscy byli dobrej myśli, otoczeni życzliwością. Tego należy życzyć każdemu...
"Żeby w pokoju tej Nocy, która nadejdzie, pobladły nasze troski i zgasły niepokoje.
By każdy dzielił się sercem jak wigilijnym opłatkiem..."
A.Pietras
    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio