szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


,,Pociąg do wolności”
,,Pociąg do wolności”
W dniu 11 listopada 2017 roku w Kościele św. Walentego w Konopiskach odbyły się Gminne obchody Święta Niepodległości, których organizatorem w tym roku był Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach. Młodzież pod kierunkiem Agnieszki Jakubowskiej i Dariusza Hermana przygotowała program artystyczny pt. ,,Pociąg do wolności”. Cały występ skupiony był wokół trzech haseł NIEWOLA, WALKA ,WOLNOŚĆ  jako trzech stacji kolejowych, na których przez lata przystawał pociąg historii Polski. Uczniowie zachwycili zebranych piękną i przemyślaną recytacją wierszy o charakterze patriotycznym. Niewątpliwym atutem występu był przygotowana przez pana Dariusza Hermana oprawa muzyczna, młodzież wspaniale śpiewała zarówno pieśni z epoki jak i współczesne piosenki, mówiące o miłości do ojczyzny. Dopełnieniem całości były stroje, do zorganizowania których przyczynili się wszyscy nauczyciele a w szczególności pani dyrektor Tamara Gwóźdź. Elementy dekoracji bezpośrednio nawiązywały do przekazywanych treści, które niewątpliwie były żywą lekcją historii.

Występ młodzieży wywołał wiele pozytywnych emocji u odbiorców, a młodzież zebrała zasłużone brawa, sukcesu gratulowali im wszyscy a w sposób wyjątkowy celebrujący Mszę Św. Ks. Sebastian Ciastek i obecni na uroczystości Wójt Jerzy Żurek i Przewodniczący Rady Gminy Edward Bałdyga. Bardzo miłym przeżyciem dla młodzieży były też ciepłe słowa kierowane do nich przez zwykłych uczestników obchodów. Multimedialną ilustracją przedstawienia był zaprezentowany film, który nawiązywał do treści występu, a którego głównym zadaniem było ukazanie piękna i uroku naszej Ojczyzny Polski. Ważne jest organizowanie takich uroczystości , które jednoczą mieszkańców i uczą młode pokolenie miłości do własnego kraju i języka.

W wydarzeniu udział wzięli: Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek, Przewodniczący Rady Gminy Edward Bałdyga, Radny Powiatu Częstochowskiego Grzegorz Dyner, Sekretarz Gminy Konopiska Barbara Ankowska – Lis, Radni, Sołtysi, Poczty Sztandarowe, Dyrektorzy Palcówek Oświatowych Gminy Konopiska, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach, Członkinie gminnych KGW oraz mieszkańcy i przybyli goście.

Mszę świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Walentego w Konopiskach odprawił ks. proboszcz parafii Rększowice Sebastian Ciastek w asyście ks. proboszcza parafii Aleksandria Jacka Szczeciny oraz ks. wikariusza parafii Konopiska Łukasza Sakowskiego.

Ostatnim punktem uroczystości był przemarsz wszystkich jej uczestników pod Pomnik Pamięci Narodowej – Golgotę Konopisk, gdzie odczytany został Apel Poległych oraz złożone kwiaty.
Ten sam program uświetnił szkolne obchody Święta Niepodległości    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio